Balletiauhind

2019
JEVGENI GRIB – lühiballeti „Valgus aknas“ koreograaf-lavastaja (Eesti Rahvusballett).

2018
JEVGENI GRIB – Alan lavastuses „Tramm nimega Iha“ ja Hilarion lavastuses „Giselle“ (mõlemad Eesti Rahvusballett).

2017
MARIA ENGEL – Ada McGrath lavastuses „Klaverˮ, Lumekuninganna ja onu Eskimo lavastuses „Lumekuningannaˮ, donna Elvira lavastuses „Don Juanˮ (Teater Vanemuine).

2016
LUANA GEORG – Tatjana lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett).

2015
SERGEI UPKIN – Iason lavastuses „Medea“ ja Prints lavastuses „Uinuv kaunitar“ (mõlemad Eesti Rahvusballett).

2014
HAYLEY BLACKBURN – nimiosa balletis „Raimonda”, Belle lavastuses „Kaunitar ja koletis” (Teater Vanemuine).

2013
ANATOLI ARHANGELSKI – Modigliani balletis „Modigliani – neetud kunstnik“, Eisenstein balletis „Rosalinde“, Lescaut ja Vangivalvur balletis „Manon“ (Rahvusooper Estonia).

2012
ALENA ŠKATULA – isikupäraste ja hingestatud osatäitmiste eest ballettides „Manon” ja „Rosalinde” (Rahvusooper Estonia).

2011
Eesti Rahvusballeti trupp – tantsutehnilise kõrgtaseme, erinevate tantsustiilide oskusliku valdamise ja väljendusrikka esitamise ees lavastuses „Pähklipureja” ja „Othello” (2010) ning „Teine sümfoonia” (2009).

2010
ARTJOM MAKSAKOV ja OLGA MALINOVSKAJA – osatäitmised lavastustes „Teine sümfoonia”, „Kolm musketäri” ja „Luikede järv” (Rahvusooper Estonia).

2009
EVE ANDRE – lumivalgeke balletis „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi” ja Julia balletis „Romeo ja Julia” (Rahvusooper Estonia).

2008
MARINA KESLER – üldinimliku sõnumi ja huvitava koreograafilise lahendusega balleti „Libahunt” lavastamise eest Rahvusooperis Estonia.

2007
MARE TOMMINGAS – lavastus „Peer Gynt” (Vanemuine).

2006
MARINA TŠIRKOVA – Rose balletis „Shannon Rose“ (Estonia).

2005
MARIA SELETSKAJA – osatäitmised lühiballettides „Bolero” ja „Red With Me”, balletiõhtu „Armastuse ja kirega” (Estonia).

2004
SERGEI UPKIN ja LUANA GEORG – nimiosalised balletis „Romeo ja Julia” (Estonia).

2003

KAIE KÕRB – osatäitmised ballettides „Cassandra”, „Luikede järv” ja Eesti uue lavamuusika õhtus „Peegeldused” (Estonia) ning balletis „Armastuse tango” (Vanemuine).

JELENA KARPOVA – osatäitmised ballettides „Armastuse tango”, „Bambi” ja „Chopiniana” (Vanemuine).

2002
AGE OKS ja TOOMAS EDUR – osatäitmised lavastustes „Pulmareis” ja „Romeo ja Julia” (Estonia).

2001
AIVAR KALLASTE – nimiosa balletis „Wolfgang Amade Mozart” ning viimaste aastate osatäitmised Vanemuise ja Estonia tantsulavastustes.

2000
MARINA TŠIRKOVA ja VLADIMIR ARHANGELSKI – balletipaari aastatöö ballettides „Tuleingel”, „Uinuv kaunitar”, „Luikede järv” ja „Esmeralda” (Estonia).

1999
TIIT HELIMETS – Prints balletis „Uinuv kaunitar”, Romeo balletis „Romeo ja Julias” (Estonia).

1994

Balletipreemia asemel anti välja eripreemia:

HELMI PUUR – kauaaegse ja viljaka repetiitoritöö eest, mis on aidanud edasi anda ja säilitada klassikalise balleti traditsioone.

1993
VIESTURS JANSONS – Don Juan balletis „Don Juani mäng” (Estonia).

1992
MAI MURDMAA – ballett „Kuritöö ja karistus” (Estonia).

1991
ANDRIS FREIBERGS – kunstnikutöö balletis „Maarjamaa lunastus” (Estonia).