Etenduskunstide ühisauhind

STATUUT

Auhinna eesmärk on tunnustada erinevaid etenduskunste (sõna-, muusika-, balleti-, multimeediumi- ja tantsuteatrit) põimivaid lavastusi, mis oma otsingulisuses avardavad teatrikunsti väljendusvahendeid. Auhinnale nomineeritakse nii lavastusi kui ka nende autoreid ja esitajaid.

Auhinna viieliikmelise žürii kolm liiget on sõnalavastuste, muusika- ja tantsuauhinna žüriidest ning ülejäänud kaks etenduskunstide piiri- ja ühisala ekspertidena (üks neist soovitavalt ka praktikuna) üksnes selle žürii liikmed.

Auhinna statuut on kinnitatud Eesti Teatriliidu juhatuse otsusega 3. detsembril 2013.


LAUREAADID

2019
MART KANGRO, JUHAN ULFSAK ja EERO EPNER – „Workshop“: peenekoeline kontseptsioon, nauditav etendajate kohalolu ning köitev vaataja intellektuaalne kaasakutsumine (Kanuti Gildi SAAL).

2018
RENATE KEERD
„Vaimukuskuss“ (Von Krahli Teater) ja „TAHE“ (Tartu Uus Teater) – ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlik ja vaimukas kajastamine isikupärases kunstnikukeeles.

2017
Muusikajuht Olari Elts, stsenaristid, lavastajad, kunstnikud Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, valguskunstnik Pietu Pietiäinen, animaatorid Heta Jäälinoja ja Aggie Pak-Yee Lee, live mix Maarja Pärsim, animatsiooni mix Alyona Movko – lavastus „Pööriöö uni“ (Teater NO99, ERSO, Eesti Kontsert). Suurejooneline, performatiivne, lavakunsti väljendusvahendeid uudselt ühendav, eksistentsiaalseid küsimusi esitav tervikteos.

2016
Cabaret Rhizome – lavastused „Otsuse anatoomia“ ja „Kuningas Oidipus“.

2015
Labürintteatriühendus G9 – kaasavad ruumirännakud „Heleaines“ ja „Mõtteaines“ (mõlemad Tartu Uus Teater).