Sõnalavastuste muusikalise kujunduse ja originaalmuusika auhind

STATUUT

Auhind antakse mõjuva ja lavastuse ideed oluliselt toetava sõnalavastuse muusikalise kujunduse, selleks puhuks kirjutatud originaalmuusika eest. Auhind on asutatud Eesti Autorite Ühingu ettepanekul Teatriliidu juhatuse otsusega 14. aprillil 2008. Auhinda rahastab Eesti Autorite Ühing, Teatriliidul lasuvad korralduslikud ülesanded. Žürii teatab nominendid 1. märtsiks, auhind antakse kätte 27. märtsil, rahvusvahelisel teatripäeval.


LAUREAADID

2019

LIINA SUMERA – originaalmuusika lavastustele „Gulliveri reisid“ ja „Vari“ (mõlemad NUKU teater).


2018

ALEKSANDR ŽEDELJOV

Originaalmuusika lavastusele „IDEM“ (Vaba Lava ja Vene Teater).

ARTJOM ASTROV ja RAUL KELLER
Originaalmuusika lavastusele „Forbidden Colors“ (Von Krahli Teater).


2017

HENDRIK KALJUJÄRV
Originaalmuusika eest lavastustele „OVEREXPOSUREˮ (Kanuti Gildi SAAL) ja „All

tomorrow’s partiesˮ (Sõltumatu Tantsu Lava).

JAAK LUTSOJA
Muusikalise kujunduse eest lavastusele „Sooˮ (Ugala).


2016

HELENA TULVE

Originaalmuusika ja muusikalise kujunduse eest lavastusele „„Delhi“ tants“ (Theatrum).

ARDO RAN VARRES
Originaalmuusika ja muusikalise kujunduse eest lavastusele „Krabat“ (Tallinna Linnateater).


2015

TOOMAS LUNGE
Originaalmuusika Emajõe Suveteatri lavastustele „Üle linna Vinski“ ning „Karid ja kõrgused“.

2014

VEIKO TUBIN
Originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastustele „Kolm vihmast päeva“ ja „Offline“

(Tallinna Linnateater).

URMAS LATTIKAS
Originaalmuusika lavastusele „Kollaborandid“ (Eesti Draamateater).

2013

KASPAR JANCIS

„Faust“ – originaalmuusika (VAT Teater).

LIISA HIRSCH
Originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastustele „Islandi kell“, „Kolm õde“, „Uus elektriline tantsusaal“ (Eesti Draamateater).

2012

ERKKI HÕBE

Originaalmuusika lavastustele „Gilgameš ehk igaviku nupp“ (Von Krahli Teater).

KRISTJAN PRIKS
Originaalmuusika lavastusele „Peko“ (Vanemuine).

2011

TAAGO TUBIN ja RUSLAN TROCHYNSKYI

Originaalmuusika ja muusikaline kujundus lavastustele „Maakad“ (Ugala).

TAAGO TUBIN
Muusikaline kujundus lavastusele „Paanika“ (Vanemuine).

2010

PEETER KONOVALOV ja MARGE LOIK

Muusikaline kujundus lavastusele „Nähtamatu varandus“ (Ugala).

JAAK JÜRISSON

Originaalmuusika lavastusele „Ma armastasin sakslast“ (Tallinna Linnateater).

 LIISA HIRSCH
Originaalmuusika lavastusele „Hingede öö“ (Endla).

2009

CHALICE

Parim originaalmuusika lavastusele „Perikles” (Teater NO99).

MARIUS PETERSON
Muusikaline kujundus lavastusele „Linn”, „Metsik” ja „Maarja kuulutamine” (Theatrum).