Eile anti üle Kristi ja Siim Kallase fondi 2018. aasta stipendiumid

Neljapäeval, 6. detsembril anti Eesti Teatriliidus pidulikult üle Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumid.

2018. aastal otsustas fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi, et Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi saavad XX sajandi Eesti spordi- ja vaimuelu suurkuju Paul Kerese eluvõitluse haarava kujutamise eest balleti- ja helikunsti vahenditega balletis „Keres” lavastaja Teet Kask, helilooja Timo Steiner ja helilooja Sander Mölder (kokku 3000 eurot).

„Idee kujutada ühe meie ajaloo suurkuju eluvõitlust balletikunstis vaimustas meid oma esmakordses hulljulguses ja rahuldas ka tulemuse professionaalse ja emotsionaalse teostuse mõttes,“ põhjendas valikut fondi halduskogu esimees Jaak Allik.

Fondi lavastusprojekti toetused eraldati kahele teatriprojektile:
  1. Amfiteater OÜ (Nero Urke) 10 000 eurot Rein Sarvesaare (Leo Sepa) näidendi "Kaupo " alusel lavastuse "Kaupo ja Lembit" (lavastaja Jaan Tooming) loomiseks.
  2. MTÜ TikerKultuur (Mihkel Tikerpalu) 2 000 eurot Jaan Tõnissoni elust kõneleva Loone Otsa mononäidendi "Üksi lehekuu põues" alusel lavastuse (lavastaja Karl Sakrits) loomiseks (aastail 2018–2020).

Kristi ja Siim Kallase fond on asutatud Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde 2009. aastal eesmärgiga toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris.

Aastail 2010–2018 on Kristi ja Siim Kallase fondist eraldatud kokku 19 stipendiumi ja 3 toetust summas 39 873 eurot.

Allikas: http://www.erkf.ee/uudised/eesti-teatriliidus-anti-ule-kristi-ja-siim-kallase-fondi-2018-aasta-stipendiumid