Ilmus raamat "Kuus Draamateatri tippnäitlejannat"

Inna Taarna oli tollal nende näitlejannade kolleeg. Nõnda on tal varuks nii isiklik vaatenurk kui ka teatriloolase arhiivitöö, mida põimides loob ta põnevad ja elusad portreed neist kuuest andekast naisest. Materjaliks on ka nende endi kirjad, mälestused, intervjuud, kolleegide meenutused, ammendavad rolliloetelud. Saanud kõik oma ajastu silmapaistvaiks näitlejannadeks, oli siiski üpris erinev nende naiste tee lavale, teatrihariduse ja -kogemuse omandamine, ajuti ka keeruline ja murederohke lava- ja elusaatus. Tihti põikab autor ka muude teatriteemade juurde ning kirjutab nõudlikult nii tollasest kui ka praegusest tööeetikast, repertuaarist, teatrite juhtimisest, kultuurimälust. Seejuures hoolega silmas pidades ajastu konteksti ning kutsudes lugejat süvenema ka nendesse kaugetesse aastatesse, sest teatrit oma ajast välja rebida on võimatu.

Kaunist raamatut väärtustab ligi paarsada ajaloolist teatrifotot – piltidel on ehe 20. sajandi eesti teatrilugu, nii paljud mälestusväärsed lavastused ja rollid, näitlejad...

Raamat ilmub reedel, 15. oktoobril. Autor  Inna Taarna. Toimetaja Ene Paaver. Kunstnik Mari Kaljuste, tehniline toimetaja Ulvi Lahesalu. Fotod Teatri-ja Muusikamuuseum. Trükitud Tallinna Raamatutrükikojas. Väljaandja Eesti Teatriliit.
Raamatu väljaandmist toetas Kultuurkapitali Näitekunsti sihtkapital.