Tallinna Linnateatris kuulutati välja Panso auhinna laureaat

Tallinna Linnateatris kuulutati kolmapäeval, 30. novembril pärast „Tiit Pagu“ etendust välja Voldemar Panso nimelise auhinna laureaat, kelleks on tänavu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli XXXI lennu üliõpilane Edgar Vunš. 

„Kooli tulles kartsin, et olen võõrkeha, et ma pole omas kohas,“ on laureaat enda kohta öelnud. 

Edgar Vunši iseloomuomadusi kirjeldades väärib esmajoones esiletoomist tema nõudlikkus iseenda vastu. Nõudlikkuse abil on Edgar kujundanud endas kõrget töökultuuri. 

„Asjadega tuleb kohe tegelema hakata. Ettevalmistus ja kohalolek on kõige olulisemad.“ 

Edgari iseenesestmõistetavateks tunnusjoonteks on kujunenud tema hea ja põhjalik iseseisev ettevalmistus, kestev arenguvõimaluste otsing ning suur töövõime. Edgaris on kokku saanud õnnelik kombinatsioon huvitundlikust ja otsingulisest loomusest, analüüsivõimest ja katsetamisjulgusest. Ta on sihiteadlik ja organiseeritud inimene, kes tegutseb läbimõeldult. Asjaajamistes on ta kiire ja korrektne. Edgari vastutustundlikkus ja usaldusväärsus on tõend tema täiskasvanulikkusest. 

„Kõige tähtsam on olla normaalne inimene. Võid ju olla ülikihvt, aga väga nõme inimene. Oluline on siiras usk, et sel, mida me teeme, on päriselt mingi mõte.“ 

Edgar on tundliku sotsiaalse ja tugeva lavanärviga näitlejanatuur, kelles on väge. Ta on tugevate liidriomadustega, teiste sütitaja-kaasatõmbaja, kaaslaste arendaja. 

„Näitleja hõõgumisvõime on tema suurim õnn,“  on tänane sünnipäevalaps Voldemar Panso öelnud. 

Voldemar Panso nimeline auhind antakse eeskujuks seadmist väärivale ja perspektiivikale EMTA lavakunstikooli üliõpilasele. Auhind asutati kultuuriministri käskkirjaga 1978. aastal Jaak Alliku ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri ettepanekul.

Auhind antakse kätte lavakunstikooli asutaja ja pikaajalise juhataja, lavastaja ja näitleja Voldemar Panso sünniaastapäeval, 30. novembril. Sel aastal möödub Voldemar Panso sünnist 102 aastat.

Auhinnaga kaasneb mälestusmedal, mille autor on kunstnik Margus Kadarik, ja Eesti Kultuurkapitali preemia.