Laureaadid 2004

2003. aasta loomingu eest

Sõnalavastused:

Lavastaja:
Lembit Peterson – W. Shakespeare’i “Hamlet” (Theatrumis).

Näitleja:
Kersti Kreismann – Helene Alving, “Kummitused” (Draamateatris).
Mait Malmsten – Konferansjee, “Cabaret”; Max, “Bent” (Vanalinnastuudios); Padrac, “Inishmore’i leitnant” (Draamateatris).

Kõrvalosa:
Merle Jääger – Mercy Lott, “Mesimees” (Vanemuises).
Tõnu Aav – Boss Mangan, “Südametemurdumise maja” (suveprojekt Käsmus).

Kunstnik:
Pille Jänes – “Tšapajev ja Pustota” (Tallinna Linnateatris).

Sõnalavastuste eriauhind:
Peeter Jalakas ja Saša Pepeljajev – “Luikede järve “ lavastamine (Von Krahli Teatris).

Taavi Eelmaa, Erkki Laur, Tiina Tauraite, Juhan Ulfsak, Liina Vahtrik – ere ja meisterlik näitlejalooming lavastustes “Luikede järv” ,”Lumi” ja “Stiil”.

Kriitik:
Sven Karja – 2003. aastal ilmunud teatriartiklid.

Muusikalavastused:
Roland Liiv – vokaalselt kandev, stabiilne, artistlik ja karakterit hästi tabav esitus: Max, “Nõidkütt”; Clem, “Väike korstnapühkija” (Estonias).

Aivar Tommingas – ereda karakteriga ja musikaalne rollilahendus: Fagin, “Oliver” (Vanalinnastuudio ja Smithbridge Production).

Balleti-ja tantsulavastused:
Sergei Upkin ja Luana Georg – nimiosalised balletis “Romeo ja Julia” (Estonias).

Mart Kangro – tantsulavastus “Mart on stage”.


Muusika-,balleti-ja tantsulavastuste eriauhind:

Georg Malvius – muusikali “Oliver” mitmekihiline lavastus ja Linnahalli lavaruumi oskuslik kasutamine (Vanalinnastuudio ja Smithbridge Production).


Teatrite parimad tehnilised töötajad:

Viktoria Bogomjakova, Vene Draamateater – vastutusrikas töö etenduses “Karjapoiss on kuningas”.

Anu Heinsalu-Dizevski, Endla värvija – lavastuse “Kilk koldel” kostüümimaterjalide töötlemine ja koloreerimine.

Tõnis Kask, Estonia pealavameister – aktiivne tegevus lava renoveerimisel ja uue lavatehnika juurutamisel.

Karmen Haiba, Vanalinnastuudio kujundusgraafik – reklaamikujunduse ja trükiste kvaliteedi silmnähtav parandamine ning teatri uue logo leidlik kasutamine.

Gennadi Gorjajev, Ugala lavameister – lavastuste “Rongid siin enam ei...”, “Minu pere ja muud loomad”, “Thijl Ulenspiegel” ja “Helesinine vagun” väljatoomine.

Toivo Tenno, Vanemuise vanemtehnik-akustik – Vanemuise teatri väikese maja uue helitehnika kasutuselevõtt ja uuslavastuste kvaliteetne väljatoomine.

Tiit Koidu, Nukuteatri puusepp-dekoraator – põhjalikkuse ja professionaalsusega valminud dekoratsioonid lavastustele “Ashes and Sand”, “Cipollino”, “Vapper Keefir”, “Põdra lotendav kasukas”, “Kunksmoor”, “Natuke talve” ja “Sinine unistus”.

Marko Õunapuu, Tallinna Linnateatri lavameister – “Võlumägi”, “Pühapäev”, “Vaene kunstnik” ja “Oodates Godot’d“ lavaletoomine ja väga professionaalne lavatehniline teenindamine.

Maie Nurmoja, Rakvere Teatri lavastusjuhi abi – lavastuste ettevalmistamine, väga hea koordineerimisoskuse ja põhjalikkus.

Andres Jõerand, Draamateatri lavameister – “Kummitused”, “Uus Jõuluvana” ja “Kajakamägi” lavaletoomine ja väga professionaalne lavatehniline teenindamine.