Etendust teenindava töötaja auhind

2024
Reet Loderaud – Eesti Noorsooteatri etenduse juht, kes on oma põhjalikkuse ja tundlikkusega olnud toeks nii teatri loovmeeskonnale, näitlejatele ja töökodadele kui ka teistele inspitsientidele, sh lavastuse „Plekktrumm“ väljatoomisel ja juhtimisel.

2023
Aili Nohrin – Ugala teatri inspitsient-rekvisiitor, kes on hallanud logistiliselt keerulisi proove, olnud inspitsient-rekvisiitor, lavastaja assistent ja näitleja lavastuses „Kolm musketäri“.

2022
Reet Loderaud – Eesti Noorsooteatri etenduse juht ja rekvisiitor, kelle vastutusrohke ja ulatuslik töö lavastuses „Teises toas“ on õnnestunud suurepäraselt tänu aastakümnete pikkusele kogemusele, pühendumusele ja abivalmidusele.

2021
Tarmo Matt – Kuressaare Teatri tehnikajuht ja valgusmeister, kes teenindab ühes väiketeatris kõiki tehnilisi valdkondi kõrgel professionaalsel tasemel.

2020
Ivar Piterskihh – Endla teatri valgusmeister, väsimatu katsetaja valguse kujundamisel ja perfektsionist etendustel valgusrežii esitamisel, kes on omandanud erakordse kiiruse ja täpsusega suurema osa teatri repertuaarist.

2019
Helga Aliis Saarlen – Eesti Draamateatri jumestusosakonna juhataja, kelle käe all tegutseb grimmituba eriti ladusalt ja professionaalselt. Valmis mistahes erialaseks katsumuseks, on ta igal hetkel ka usaldusväärne teatritark partner.

2018
Janno Jaanus – Eesti Draamateatri lavaMeister – just Meister suure tähega. Autoriteetne, rahulik ja usaldusväärne, oskustega, mida saab meistritasemeni õppida ainult pika õpipoisi- ja sellitöö kaudu praktilises teatritöös. Lavatehnik, kes mõistab väga hästi teatrikunsti ja ‑inimesi. Suurepärane meeskonnamängija nii oma lavameeste tiimi juhtides kui ka teatriperes kokkukuuluvustunnet luues.

2017
Karmen Tellisaar – Endla teatri valgusmeister, kes on oma töös kirglik, kompromissitu ja usaldusväärne. Teeb tööd tulemuse, mitte enda näitamise või teistele meeldimise pärast. Teenindab märkimisväärset osa Endla lavastustest ning suudab ka väljasõitude kasinates oludes välja nuputada optimaalse lahenduse.

2016
Madis Kirkmann (NUKU teatri valgusala juhataja) – põhjalik ja järjepidev töö NUKU teatri valgusosakonna ülesehitamisel, juhtimisel ja uuele tasemele viimisel; lisaks uuslavastuste valguskujunduste loomine ja igapäevane pühendunud töö valgusala juhataja ja valgustajana.

2015
Kadri Tammiste (Eesti Draamateatri etenduse juht) – lavastuste kindlakäelise hoidmise eest: töökalt, täpselt, nõudlikult, abivalmilt, sõnakalt ja naeratavalt.

2014
Karin Tetsmann (Eesti Draamateatri vanemrekvisiitor) – paarkümmend aastat teatritööd, loominguline partnerlus kokku mitmekümne nõudliku kunstniku, lavastaja ja etenduse juhiga, näitlejatest rääkimata; kõige erinevamate ajastute esemeid koondav hinnaline rekvisiidiladu; eksimatu erialane asjatundlikkus koos heade ajalooteadmiste ja stiilitajuga. Tema teadmiste ja koostöö abil on kujundatud mitte ainult sadu Eesti Draamateatri lavastusi, vaid ka arvukalt teiste teatrite lavasid, projekte ning filme.

2013
Raul Õitspuu – VAT Teatri lavameister-bussijuht, kes teostab enamasti üksinda ka kõik VAT Teatri lavastuste dekoratsioonid. Lisaks on Raul Õitspuu mitmete VAT Teatri väljasõiduetenduste puhul nii bussijuht kui ka valgustaja. Tema välja mõeldud ja teostatud on kõik 2012. aasta uuslavastuste lavatehnilised lahendused.

2012
Gennadi Gorjajev – lavatehniline juht, kes suhtub oma töösse loominguliselt ja paindlikult, tegemata parima tulemuse nimel allahindlus. Lavastuste „Kollane nool“, „Läbi klaasi“ ja „Inetu!“ väga professionaalne lavatehniline teenindamine ja meeskonna juhtimine (Ugala).

2011
Toivo Kaev – lavastusteenistuse juht. Oma töös kiire, resoluutne ja tulemuslik, jäädes samaaegselt rahulikuks, laitmatu vastutustundlikkusega töötajaks (Eesti Draamateater).

2010
Kalle Nettan – vanemhelitehnik. Loominguline tehniline töötaja, kes lisaks igapäevatööle täidab suurepäraselt ka helirežissööri ülesandeid (Tallinna Linnateater).

2009
Rait Randoja – pealavameister. Meister, kelle pikaajaline töökogemus, mitmekülgsed erialased oskused ja head juhiomadused on teinud võimalikuks moodustada võimekas ja professionaalne hästi töötav tehniline kollektiiv (Vanemuine).

2008
Kaido Päästel – lavameister (Endla).

2007
Enar Tarmo – Von Krahli Teatri ja festivali Baltoscandal tehniline juht.

2006
Illi Allabert, rekvisiitor – 47 aasta pikkune, teatrile pühendunud eeskujuvääriv töö Tallinna Linnateatris.