Lavastust ettevalmistava töötaja auhind

2024
Kaido Torn – Endla teatri dekoraator-butafoor, kes on osalenud aktiivselt noorte haridusprogrammi käivitamisel, tegutsenud lakkamatu uudishimuga ning sooviga areneda, uusi meetodeid ja materjale katsetada.

2023
Pille-Riin Lillepalu – Ugala teatri lavastusala juht, kes on uuendanud teatri lavakujunduste tehnilist taset ja tööprotsessi (muu hulgas „Kolme musketäriga“ Õisu mõisa pargis) ning olnud rahvamajade lavaruumi virtuaaltuuride projekti juhte.

2022
Marika Raudam – Vanemuise teatri dekoratsiooniala juht, kes on korraldanud suure pühendumuse ja nõudlikkusega dekoratsiooniala tööd ning muutnud teatri maalisaali hinnatud koostööpaigaks nii oma- kui ka välismaistele kunstnikele ja lavastajatele.

2021
Kadri Varblane – Eesti Draamateatri kostüümilao hoidja, kelle eestvedamisel valmis möödunud aastal kostümeerija kutsestandard ja kellest on kujunenud lavastuskunstnikele usaldusväärne partner kostüümide komplekteerimisel.

2020
Krista Norden – NUKU teatri dekoraator, kelle suur töökogemus ning jätkuvalt värske käekiri on tõusnud säravalt esile lavastustes „Apelsinitüdruk“, „Momo“, „Röövel Hotzenplotz“ ja „Tõrksa taltsutus“ – detailsetest dekoratsioonidest võimsa seinamaalinguni.

2019
Ivika Jõesaar – Vanemuise teatri kostüümiosakonna alajuht, kelle ennastsalgav tegutsemine on aidanud jõuda lavale ka ülisuure kostüümimahuga muusikalavastustel.

2018
Eve Komissarov – Ugala teatri kunstnik-dekoraator, kelle juhendamisel on teater olnud juba aastaid tulevaste visuaaltehnoloogide praktikabaas. Ta on arendanud lavatagust professionaalsust, olnud usaldusisik ja nõuandja paljudele teatritöötajatele, sealhulgas just noortele. Või nagu ta ise on öelnud: „Visuaaltehnoloogia tudengite ja vilistlaste kõnedele ei jäta ma kunagi vastamata, olenemata kellaajast ja päevast.“

2017
Malle Kaalep – Rahvusooper Estonia kostüümiosakonna värvikoja töötaja aastast 1993, oma valdkonna professionaal, kelle detailitäpne töö on kõrgelt hinnatud nii Eesti kui ka välismaiste kunstnike hulgas. Kvaliteedimärk Eesti teatrimaastikul.

2016
Oliver Kulpsoo (Von Krahli teatri ja vabakutseline valgustaja) – meeskonnamängija, väljakujunenud loojavaimu ja rafineeritud silmaga kunstnik, kes kaitseb Siioni lõvina oma isikupärast käekirja. Prožektoritega kirjutatud poeemi, mis tõstab lavastuse teatripõrandast lahti ning laseb tal peegelduda pilvedel ning meie südametes. Tasub meenutada, et seal, kus pole valgust, on pimedus.

2015
Reigo Tammjärv (Teater NO99 pealavameister) – loominguliselt ja insenertehniliselt keerulisi lahendusi nõudva töö eest Teater NO99 lavastuste ettevalmistamisel ja rahvusvahelistes koostööprojektides.

2014
Dmitri Mjatšin (Vene Teatri metallitööline) – Töötab Vene Teatris keevitajana 1999. aastast. Valmistab kõik dekoratsioonide metallkonstruktsioonid, kõik lavastuste dekoratsioonides mehhaniliselt liikuvad detailid. Osales vabatrupi „Teine Teater“ kõikide lavastuste loomisel. Vene Teatri ja AudioKinetica koostööprojekti „Cyclotron“ üks loojatest. Mitmekülgselt andekas, leidlik ja vastutustundlik metallitööde meister.

2013
Tiiu Palmiste – töötab Ugala teatris 1982. aastast juurdelõikaja-modelleerijana. Nende aastate jooksul on ta õmmelnud kostüüme rohkem kui 180-le lavastusele. Teatrikunstnikud ja kolleegid hindavad tema loomingulist ja meisterlikku tööd väga. Mitmel korral on ta valitud koduteatris aasta parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks.

2012
Rahvusooper Estonia kostüümiosakond – balleti „Manon“ ettevalmistamine, suure hulga väga detailiderohke ning tehniliselt keeruka teostusega kostüümide valmistamine.

2011
Sirli Bergström – silmapaistva tehnilise ja loomingulise panuse eest lavastuse „Keskööpäike“ kujunduse teostamisse. Allahindluseta kõrgetasemelise töökultuuri kandja teatri igapäevatöös (Tallinna Linnateater). 

2010
Ester Kasenurm – kostüümiala juhataja. Teadmiste ja oskustega töötaja, kellest on abi kõikidel teatrimajas töötavatel kunstnikel (Endla).

2009
Eero Ehala – pealavameistrina oskus ehitada keerulisi ruumilisi lahendusi. Butafoorimeistrina teatri detailirohke butafoorika eest vastutamine. Peameistrina ehitab ka ise valmis kõik uuslavastuseks vajaliku lavast rekvisiitideni, suurtest seintest pöörlevate prožektorite ning plahvatavate raadioteni (Teater NO99).

2008
Liina Laigu – kunstnik-dekoraator (Rahvusooper Estonia).

2007
Hendrik Kiisler, mehhaanik – insener-konstruktori oskustega, detailide ja materjalide asjatundjana tehnilist lõpplahendust teostav mitmekülgne metallitöömees (Eesti Draamateater).

2006
Jaan Mikkel – teatrilava rekonstrueerimise edukas lõpetamine ja silmapaistvad töötulemused 25 tööaasta jooksul (Estonia).